Orkidemce ,Seslisohpet,sesli muhabbet,sesli chat

Orkidemce,Seslichat,Seslisohpet,sesli muhabbet Sesli Chat
 
TakvimGaleriAnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 İdeal Erkek Nasıl Olmalı ?

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 191
Kayıt tarihi : 02/11/08
Yaş : 49
Nerden : FRANSA

MesajKonu: İdeal Erkek Nasıl Olmalı ?   Ptsi Ara. 29, 2008 3:33 pm

İdeal Erkek Nasıl Olmalı ?
Sevgili dostlarım, bir önceki öyküme (Bir kadın nasıl olmalı?) gösterdiğiniz yoğun ilgiden yola çıkarak, ekseri okurlarımın isteği olan ve Sami bey (bayanlardan gelen istek üzerine) birde ideal erkek nasıl olur onu yazar mısınız denildiğinde elbet dedim.

Fakat ben kendimi nasıl anlatacaktım evet hanımımın, bayanların nasıl olacaklarını bir erkek olarak beklentilerimi aktarmaya çalışmıştım, fakat bir erkeğin nasıl olabileceği konusunda kendimi aldatmamak adına çok düşündüm.
Acaba erkeklerden tepkiler alır mıyım derken belki hanımefendileri sevindirebileceğimi düşündüm.
Ama bir taraftan da erkekleri kırmama, rencide etmeme adına hassasiyetimi de elden bırakmadım.

Çok düşündüm yazdım, karaladım yırttım, bir daha denedim ve son kararımı vererek yazmaya başladım.
Umarım ki bir tarafı anlatmaya çalışırken, diğer kişileri üzüp rencide etmemişimdir.
Yalnız siz erkek dostlarıma diyorum ki; yazdıklarımda abartılar asla yoktur ve bazen kendime de soruyorum, acaba ben böyle birisi miyim diye.

En güzel cevabı evdeki eşlerimiz verecek kanısını taşıyorum. Eğer beğeni ile okunursa sevgili hanımefendilerden ricam, bu yazımı eşlerine okutsunlar.
Onlardaki olumlu ya da olumsuz yönleri gözlemleyerek bir karara varmış olurlar ki, ben de böylece çalışmamın karşılığını görmüş olurum.

Tüm hanımefendilere, ırk, din, mezhep ve farklılıklarını gözetmeksizin, hepsine saygılarımı yolluyorum.
Sizler, dünyayı yaşanılır kılabilecek soylu varlıklarsınız.
Şundan eminim ki, siz olmadan hayatın tadı tuzu olmazdı. Bakın, tüm şiirlerin, romanların esin kaynağı sizlersiniz.
Bizleri yaratan Allah (c.c.) bile, siz kadınları yüceltme adına “cennet anaların ayakları altındadır” demiştir.
Büyük küçük ayırt etmeksizin, hepiniz elleri öpülesi soylu varlıklarsınız.
Şimdi, gelelim biz erkeklere; aşağıda sıraladığım maddelere ne kadar uyuyoruz, takdir siz okurlarımındır.
İdeal erkek, her şeyden evvel adam gibi adam olacak. Baba, eş, dost, arkadaş vs. bu sıfatları kendi varlığında bütünleştirecek.
Sevdiği kadını kıskanan, mümkün olduğu kadar ailenin bütün yükünü ve sorumluluğunu üstlenmek zorunda olan, çoluk çocuk sahibi olması gerektiğine inanan, sağlam bir aile yapısı ile her yere varılabileceğine inanan, ama bununla birlikte zorluklar karşısında sert tepkiler değil de akılcı ve tolere edici özelliğini ön plana çıkartmasını bilecek.
Eşini ya da partnerini en az onun kadar düşünüp, o kendisine dair endişelerini dile getirirken, sorgulanıyor hissine kapılmayacak.
Partneri ona sevgisini yansıttığında, vazgeçilmez aşık havalarına girmeyecek.
Erkek dediğin ilgi gördüğünde ilgiyle, sevgi gördüğünde sevgiyle karşılık verecek.

Erkek dediğin, kadını onun için kendine baktığında, sırf ona daha güzel görünmek için giyinip kuşandığında, hiçbir şey olmamış gibi davranmayacak, ruhunu okşamasını bilecek.

Romantik olacak, şaşırtmasını bilecek, umulmadık bir anda ellerinde çiçeklerle çıkıp gelecek.

Özel günleri unutmayı marifet saymayacak.

Kadının zarafet ve inceliğine karşı kayıtsız kalmayacak.
Seven kadın ilgi bekler, erkeğine sunduğu aşkın karşılığında, tatlı bir söz, yeri geldiğinde bir mesaj, bir çağrı onu mutlu edecektir.
Erkek dediğin bütün bunları maddi olarak abartıp cimrilik yapmayacak. Ben aranmayı ve aramayı sevmem demeyecek.

Her şey kendi istediği gibi olsun istemeyecek, karşısındakinin de hoşlanıp hoşlanmadığını göz ardı etmeyecek.
Erkek adamın düşüncesiyle, uygulaması arasında tezat oluşmayacak.

Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek.

Seviyorum deyip bir sonraki perdede kaçmayacak, özlüyorum diyorsa gelecek, kaybetmek istemiyorum diyorsa onu kuşatacak.

Erkek dediğin aşkına sahip çıkacak. Korkaklık ve pısırıklık erkeğin sıfatı olamaz.

Erkek dediğin iyi sevişecek. Koyun gibi yatmayacak, bir an önce şu iş bitse demeyecek. Aşksız yatmayacak yatağa ve bunu hissettirmesini, yaşatmasını bilecek
Alnından öptüğünde kadın bilecek ki, sevgin güçlü ve samimi, geçici değil.

Ve sevgiyle öptüğünde dudaklarından bilecek ki, öpmenin tek sebebi şehvet değildir.

Erkek dediğin aldatmayacak, aldatmak basitliktir.

Erkek sevdiği sürece aldatmaz, eğer aldatıyorsa sevmiyor demektir.

Erkek dediğin yakışıklı olacak, çekici olacak ama bundan çok daha öte bir şey... Zeki olacak.

Kadının küçük yalanlara, bahanelere inanmayacağını, kendisini kendi gibi tanıdığını bilecek.

Kadının zekâsını küçümsemeyecek kadar zeki olacak. Zeki olacak, seni bir hamur gibi karmasını bilecek, o hamura kendisi katmasını da.
Değerlerini bir anlık hevesler uğruna satmayacak.

Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seninle yataktayken kullanacak. Yan gözle hatun kesmeyecek, üstüne sevgili edinmeyecek.

Erkek dediğin önce kendini sevecek. Kendini sevmeyen erkekten kimseye hayır gelmez. Bir bakarsın ki yıllar sonra bu adamla ne yatağa sığıyorsun, ne toprağa...

Koluna girip gezmesini bileceksin gururla, koynuna alıp sevişmesini de. Babalığını da bilecek, ana, babaya hürmet etmeyi, kadir kıymet bilmeyi, vefakârlığı, fedakârlığı...

Erkek dediğin seni koruyacak, kuşatacak. O nerede olursa olsun seni kollayacağını bileceksin.

Pısırık olmayacak, erkek dediğin gözü pek olacak. Seni sadece sen olduğun için sevecek. Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle hareket etmeyecek.
Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem dostun, hem baban, hem çocuğun olacak, huzurla bağrına basacak.

Erkek dediğin bakımlı hele hele dişlerinin inci gibi olmasına dikkat edecek, ağzı asla kokmayacak.

Evinin erkeği dışarıda yediğini evde onlara hissettirmemek için eve geldiğinde eşine, çocuklarına da yedirtmesini bilip eve taşıyacak.

Erkekler kadınlarına yol göstermeli, destek olmalı.
Sadakatsizlik ve şiddet erkeklerin kadınlara yaşattığı en büyük acılardır mutlaka.
Çalışkan bir erkek, sevgi ve saygı dolu bir eş ve yol gösterici, güçlü bir baba olmalı. Ekmeğini taştan çıkaran çalışkan sevgi, şefkat dolu duygusal ve kibar erkekler toplumda ve aile yaşantısında mutluluğun, başarılı olmanın en önemli unsurudur.

Evet, dostlarım benden bu kadar tanıyabildiğim kadar yaşantımdan, gördüklerimden, arzulanan bir ideal erkek portresini çizmeye çalıştım, tüm eleştirilere yorumlarınıza açığım umarım kalp kırmamışımdır, yoksa üzülürüm.

Tüm ülkem insanlarının çok mutlu olmalarını bütün kalbimle istiyorum.
Her iki cinse de buradan kalemimle rica ediyorum, temennilerde bulunuyorum; erkek hanımına, kadınsa erkeğine sahip çıkarsa biliyorum ki o evde mutluluk rüzgârları eser. Birbirinize sımsıkı sarılınız kusurlarınızı görmeyiniz, bir kerecik af etmeyi özür dilemeyi deneyiniz.

Birbirinize, gülen gözlerle bakınız, el ele kol kola geziniz, sarılınız, bir birinize her fırsatta seni seviyorum demeyi unutmayınız.

Bu dünyada yaptıklarınızla övününüz, görenler tarafından takdir edildiğinizi ve saygı duyulduğunuzu hissedin, güvenilir bir insan olduğunuzu hissettirin ve ölümden sonra eşlerinizi Cennetinizde de isteyiniz.

Önce kişilik, inanç, saygınlık, kibarlık, sevgi, neticesinde sağlıklı, huzurlu, bol kazançlı günler diliyorum…
Kendisinin de içinde olduğu bir hayatın içinde `doğru ve düzgün` bir sevgili bulamamaktan yakınan Serdar Ortaç`ı konu etmiştik geçen hafta bu sütunlarda. Erkeklerin ortak mutsuzluğunu dile getiriyordu Serdar. Erkekler böyle. Peki ya kızlar? Onlar aradıkları sevgiliyi bulabiliyorlar mı? İdeal sevgili nasıl olmalı? Bunun bir formülü var mı? Bu soruları size sormuştum. Yanıtlar geldi. En iddialı dördünü sizlerle paylaşıyorum: "Yanında kendinizi güvende hissetmelisiniz. Annesine babasına saygılı olacak, onlara bağlı olacak ama asla eşi ile annesini kıyaslamayacak. Taraf tutmayacak, dengeyi koruyacak. Eğitimli olacak, iyi para kazanacak ama bunu insanların gözüne sokmayacak. Espri yeteneği gelişmiş olacak, gülecek, gülderecek ama laubali olmayacak. Kadına para ödetmeyecek. Bu anlamda maço olacak ama evde zaman zaman mutfağa girip güzel yemek yapacak. Sahiplenecek ama kısıtlamayacak, her şey için hesap sormayacak. Zeki olacak ama kibirli olmayacak, karşısındakini hor görmeyecek. Çok sık arayıp sorup (msj, tel. .. vs) sıkmayacak ama boşlamayacak da! (Dengeyi tutturması lazım.) Ve ve ve en önemlisi hiçbir şey yapmasa ya da söylemese bile gözleriyle öyle bir bakacak ki; sadece gözleriyle bile `seni seviyorum` diyecek." "İdeal erkek babam gibi olacak. Sevecek ama yalansız. Gidecekse gidecek ve bir daha dönmeyecek. Biraz gezip geri dönerim demeyecek." "Ben de bir zamanlar insanüstü kriterler çizip büyük hayallerle beyaz atlı prensimi arıyordum. İdeal erkek yakışıklı olmalıydı, başarılı olmalıydı, zengin olmalıydı, dengesiz davranışlardan arınmış, kişiliğini oturtmuş olmalıydı vs. vs... Bu liste böyle sürer giderdi. Ama öyle biri yok. Erkek dediğin ayakları yere basan, hayata karşı sorumluluk taşıyan, sürekli kendini geliştiren ve kadınına sahip çıkan biri olmalı. Anlamsız kıskançlık numaraları yapmamalı. Kadının arkasında ya da önündeki adam değil, yanındaki adam olmalı. Yalanlar, çapkınlıklar zaten sözkonusu bile olmamalı." "Erkeklerin yapması gereken tek şey, kadınları sahiplenmek ve bunu belli etmek. Kadın değer gördüğü ve sahiplenildiği yerden asla gitmez ve güvenir. Güvenirse de dünyanın en sadık, en iyi huylu insanı oluverir, mutlu eder; çünkü kendisi mutludur. Erkekler maçolukla sahiplenmek arasındaki ince çizgiyi bir türlü tutturamıyorlar maalesef."
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://orkidemce.forumperso.com
 
İdeal Erkek Nasıl Olmalı ?
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» YetkinForum'da kesinlikle olmalı diye düşünüyorum
» Linki görmek için Üye olmalısınız...

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Orkidemce ,Seslisohpet,sesli muhabbet,sesli chat :: ORKIDEMCE :: BILGILER-
Buraya geçin: